Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chance

28. 10. 2008

Datum narození: 21.11.2001

Váha: 19 kg

Kohoutková výška: cca 46 cm

Přezdívka: Velký Čuňa, Šuša, Čunínek

Zkoušky: ZZO

Chance je prostě Chance. Je to ten nejlepší pes, kterého jsem měla a kterého kdy mít budu. Je to můj osudový pes. Narodil se z neplánovaného spojení Honzy a sousedovic fenky (kříženky RTW).Poprvé jsem ho viděla, když mu byli tři dny a hned jsem věděla, že patříme k sobě.

Jako malý vypadal strašně moudře, zatímco jeho bráška si hrál s mámou, on seděl opodál a vše zamyšleně pozoroval. V době puberty se začali více a více projevovat jeho destruktivní sklony. Chodil na dlouhé procházky, cvičil atd., ale jakmile zůstal na dvoře sám, začal ničit. Z části z nudy, z části ze vzteku, že s ním nejsem. Zdemoloval na co přišel, oblečení na šnůře, lavice na sezení. Dokonce se mu podařilo vyvraždit naše králíky. Když byl ale se mnou, byl k nezaplacení. V dnešní době bydlí v bytě a je spokojený.

Chance je obranář a strážce tělem i duší. Po setmění musí být na vodítku jinak se vrhá na vše podezřelé. Je sice nevýhoda, že ho musím hlídat aby si náhodou nespletl procházejícího člověka se šupákem, ale na druhou stranu se nemusím bát jít v noci do lesa. K rodině je naprosto mírumilovný, k cizím lidem je nevšímavý, pokud se neprojeví nějak podezřele.

Je strašně učenlivý, během chvíle si dokáže osvojit požadovaný cvik. Další jeho zálibou je agility. Běhá rád a když náhodou něco zkazím, nezapomene to  "okomentovat ". K ostatním zvířatům je velice tolerantní (když opomeneme jeho vraždící éru během jeho dospívání). Bez problémů vychází s kočkami, fretkou, potkanem i s pískomily.

Svoji všestranost mimojiné dokázal když mi pomáhal pást 50-ti hlavé stádo koz.

Na druhou stranu dokáže být někdy dost tvrdohlavý a pokud někde hárá fena vše jde stranou. Také nemá rád velké psy samce. Několikrát byl napaden velkými psy a tato averze se v něm prohloubila.

V roce 2003 byl sražen autem, následně mu byla amputována levá zadní noha a ocas.